Dom Nadziei im. Jana Pawla II

Mieszkańcy Domu Nadziei im. Jana Pawła II w Rwandzie.Dom Nadziei im. Jana Pawła II w Rwandzie to miejsce, w którym starszy schorowany człowiek znajdzie chwilę wytchnienia. A niepełnopsrawnemu dziecku poda się pomocną dłoń.Jak mówią Siostry na codzień pracujące w tym domu "ten Dom to miejsce schronienia dla osób starszych, którzy całe swoje rodziny stracili i nie ma się nimi kto zająć. To miejsce jedyne w swoim rodzaju. Człowiek starszy jest otoczony miłością i troską." Siostry oprócz obowiązków zakonnych codziennie gotują dla mieszkańców posiłki. Siostry towarzyszą mieszkańcom także podczas ostatniego tchnienia na tej ziemi modląc się i przygotowywując na pożegnanie się z tym światem. W obliczu śmierci jest to najwyższy wyraz troski o drugiego człowieka, który moment śmierci musi jednak przeżyć sam. W tym roku zakupiliśmy dla sióstr kuchenki gazowe, dzięki czemu siostry mogą gotować więcej posiłków w znacznie szybszym czasie.

W chwili obecnej pilnie potrzebujemy zebrać około 80000 złotych na budowę ogrodzenia całej działki, którą nasza Fundacja wspólnie z siostrami otrzymała za darmo. Jeśli nie rozpoczniemy prac do końca sierpnia, istnieje ryzyko, że mieszkańcy oraz siotry będą zmuszone opusścić to miejsce i pozostawić puste budynki. Liczy się każda złotówka.  PROSIMY JEŚLI MOŻESZ TO POMÓŻ!

Siostry, mieszkańcy oraz niepełnopsrawne dzieci, które codziennie otrzymują u sióstr ciepły posiłek każdą darowiznę powyżej 100,00 złotych uhonorują ręcznie rzeźbioną figurką Maryi.

W tytule wpłaty prosimy wpisać: " Figurka z Rwandy - PILNA POMOC dla Domu Nadziei im. Jana Pawła II"

Szanowny ofiarodawco, jeśli chcesz otrzymać więcej figurek w tytule wpłaty prosimy dopisać ilość figurek oraz należy dokonać darowizny na odpowiednią kwotę.

Wkrótce więcej zdjęć i informacji.

RACHUNEK BANKOWY Domu Nadziei im. Jana Pawła II w Rwandzie